Najdłuższa noc w roku

W grudniu w tym samym czasie mamy najdłuższą i najciemniejszą noc w roku. Ostatniej nocy i to zdecydowanie najciemniejszy. Dlaczego tak się stało i co robi dla nas?

Wtedy możemy wiedzieć, że noc jest najciemniejsza w całym roku? Wystarczy wziąć pod uwagę trzy czynniki.

Pierwszy jest jej największa długość, a zatem maksymalna wysokość słońca na horyzoncie. W tym kontekście, najciemniejsze noce od 20 grudnia do 21 w 2012 roku i od 21 do 22 grudnia.

Drugim czynnikiem jest oświetlenie nocne niebo przez księżyc. Większa część księżycowej tarczy jest podświetlony, a. Nasz naturalny satelita ponad i poza niebo, noc jest jaśniejsza

Więc spójrz na noc, gdy księżyc w nowiu, i jest wystarczająco blisko do słońca, nie będzie widoczny przez całą noc.

Teraz mamy takie noc jest za nami, a inni są już wkrótce, z czwartku na piątek (13/14.12).

Trzecim czynnikiem, który ciemność niebo jest zachmurzone. W większych miastach, tylko pochmurne niebo zamiast czarnego i ma ciemną pomarańczę. Zjawisko to, oczywiście, w świetle znanych profesjonalnie zanieczyszczenia, które często uniemożliwiają Widząc Gwiazdki.

Następny wesoły, tak ciemna noc oczekiwaliśmy od czwartku do piątku (13/14.12). Biorąc pod uwagę wszystkie trzy czynniki będą wkrótce najciemniejszej nocy w 2012 roku. I spadnie najbardziej mroczny czas pomiędzy godzina 23:00 a 12:00 między zegarem.

To ważna informacja dla obserwatorów nieba, jak w najciemniejszej nocy, można zobaczyć największą liczbę obiektów kosmicznych, w tym tych, które zazwyczaj zobaczyć zbyt jasne, można je zobaczyć gołym okiem.

Bądźmy więc wykorzystać tę niezwykłą możliwość wyboru noc przyjść do obserwacji. W czasie, z powodu połowie przez 21 dni Czerwca będzie najlżejszym roku.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply